Lawendowy Świat

O nas

Lawendowy Świat – poczuj z nami odrobinę magii prowansalskiego klimatu

Niewielki Lawendowy Świat zakładany z ogromną pasją i zamiłowaniem do przyrody. Tworzymy to miejsce dla złapania chwili oddechu, odpoczynku, relaksu. W realizacji planów i pomysłów pomaga nam otaczająca natura, sama dyktując czasem jak ten zakątek powinien wyglądać. Lawendowy Świat to magiczny kawałeczek ziemi z czarująco przyciągającą lawendą. W sezonie zaopatrzysz się w wyjątkowe i niepowtarzalne lawendowe produkty: wianki, woreczki z suszem, fusetki, żywe i suche bukiety, okazjonalne upominki w prowansalskim stylu. Tworzymy miejsce „pod chmurką”na świetny piknik, plener czy po prostu „wypad za miasto” przy okazji okraszony herbatką i ciasteczkiem z lekką lawendową nutą. Na miejscu skorzystasz z oferty warsztatów rękodzieła organizowanych cyklicznie lub okolicznościowo. Zaaranżowaliśmy mini ogródek ziołowych: lawenda, mięta, melisa … Kumulacja otaczających zapachów ukoi zmysły każdego 🙂 – GWARANTUJEMY!

Pole lawendy jest bardzo kameralne na 4o ar mamy posadzone ok. 2 tys. krzaczków lawendy różnych odmian. Stąd w „sezonie lawendowym” mamy różnorodność aromatów i kolorów. W polu stoi bardzo klimatyczny drewniany domek służący w sezonie jako suszarnia i jednocześnie letnia pracownia.

Aranżacja ogrodów

Troszkę o sobie. Żeby móc komuś powierzyć swój mały świat trzeba go choć trochę poznać. Jestem ambitną i konsekwentną w działaniu osobą. Pracowitość, dokładność i staranność przekłada się w późniejszym efekcie na owoce mojego wysiłku. W ciepłym klimacie rodzinnym mogę swobodnie oddać się swojej pasji tworzenia ogrodów, rękodzieła i fotografii. Z aparatem fotograficznym praktycznie się nie rozstaje. Staram się uwieczniać na zdjęciach to co ulotne i niepowtarzalne,  naturę, emocje. Fotografia jest dla mnie inspiracją do dalszego tworzenia. Zdjęcia pomagają mi tworzyć nowe koncepcje i pomysły, które w efekcie wykorzystuję między innymi w moich projektach.

Dlaczego ogrody ? Uwielbiam zielone 🙂 a tak na poważnie przygoda z projektowaniem ogrodów zaczęła się od 2003 roku. Wtedy wyprowadziłam się z rodziną z centrum Wrocławia na wieś do starego domu z dużym ogrodem. Cała posiadłość wymagała sporego remontu. Początki były trudne 1,5 metrowe chaszcze zarastały prawie całą działkę. Praca, praca, praca. Najpierw dom, żeby można było szybko zamieszkać i sukcesywnie ogród. Po pewnym czasie wyłonił mi się wreszcie pełen obraz otaczającego terenu. Dookoła przystrzyżona 5 cm trawka przeplatana starymi, owocowymi drzewami. Pomyślałam wtedy, to jest to czego szukałam. Postanowiłam rozszerzyć swoją wiedzę o kurs projektowania ogrodów w placówce oświatowej Art & Decor w Warszawie. Po zakończeniu kursu spojrzałam na ogród jeszcze raz. Moja wybujała fantazja dała znać o sobie. Tu będzie warzywniak,a tam małe oczko wodne, przy którym będzie można uwędzić rybkę, rozpalić ognisko… Przy domu wspaniały taras z miejscem do słonecznych kąpieli i wieczornych spotkań z przyjaciółmi. Pomyślałam skoro urządzanie mojego prywatnego świata przynosi mi tyle radości, to dlaczego nie mogłabym spróbować podzielić się moimi pomysłami z innymi. Założyłam więc własną działalność usługową.

Jesteśmy firmą solidną, kreatywną i podejmująca się różnych wyzwań. Projektuję ogrody małe przydomowe, jak i większe przestrzenie, ogrody zimowe, ogrody na dachach. Dużym wyzwaniem są również projekty samych elementów ogrodów typu patio, tarasy, mała architektura ogrodowa. Świadczę usługi dla firm i osób prywatnych. Zamawiając u mnie projekt otrzymujesz nowe spojrzenie na ogród i otaczający Cię wokół świat. Każdy ogród traktuję indywidualnie, starając się sprostać wymaganiom i oczekiwaniom jego użytkowników. Do wykonywanej pracy podchodzę z pasją i dużym zaangażowaniem. Projekty wykonuję ręcznie i każdy traktuję wyjątkowo, dodając im w ten sposób osobistego charakteru. Dla mnie to dodatkowa przyjemność tworzenia, a klient ma pewność, że włożyłam w jego mały świat wiele wysiłku i pracy.